Історія створення Березанської міської благодійної організації
«Фонд громади м. Березань»
2009 -2012 роки.

Березанська міська благодійна організація «Фонд громади м. Березань» зареєстрована 5 липня 2012 року, але шлях до її створення розпочався задовго  до офіційної реєстрації…

Про те, що у березанської громади існує ціла низка проблем, мешканці міста відчувають на собі мало не щодня. Але як їх вирішити, коли бюджет міста обласного підпорядкування до сьогодні залишається дотаційним? Як правило, кожна задача має відразу декілька розв’язків. Можна розпочати паперову війну з місцевою владою, що й так загнана в глухий кут від постійного безгрошів’я, а можна піти іншою стежкою – об’єднати людей над вирішенням спільної проблеми та змусити громаду повірити у власні сили.  Ми вибрали саме цей варіант і крок за кроком пішли до поставленої мети.

У нас були намагання вирішити ряд питань. Деякі ми успішно реалізували, в тому числі перемога в конкурсі дитячих майданчиків, організація жіночого клубу «Мальва», днів благоустрою…. В той же час нам важко було реалізовувати більші за обсягом проекти. Наприклад в ремонтних роботах в спорткомплексі. Громада міста в травні 2011 р. згуртувалась навколо ремонту спортивного комплексу ДЮСШ загальною площею 1000 кв.м. і відразу постало питання грошей. Зібрали більше 120 тис. грн. + деякі будівельні матеріали.

І саме на цьому етапі виникли найбільше питань. Якщо надходження  грошей, на розрахункові рахунки ми могли приблизно підрахувати, то їх витрату дуже важко, через непрозорість. На цьому підгрунті у нас виникали непорозуміння з організацією, через яку збирали кошти. Деякі закриті рішення на придбання та оплату робіт та послуг важко зрозуміти.

В місті ще є безліч проблем, які можливо вирішити згуртувавшись. Ми зрозуміли, що громада – це потужна сила, яка гуртуючись, може досягти багато в вирішенні різнопланових життєво необхідних соціально – економічних, екологічних та інших проблем. Без потужної громадської організації, яка працює прозоро і відкрито, якій довіряє громада чогось досягти важко. У нас є ще багато задумів та не реалізованих проектів, які буде важко втілити в життя без Фонду Громади. Тому ініціативна група вирішила створити Благодійну організацію «Фонд громади міста Березань». Ми переконані, що тільки Фонд громади може бути  інструментом, який полегшить збір коштів на користь громади і дасть можливість працювати прозоро, відкрито, відновить довіру до громадських починань, а значить в місті буде зроблено більше дієвих корисних справ.

Важливим для нас стало:

Після 2-х років звернень до різних інстанцій отримати надію і перемогти в конкурсі БО «Фонд братів Кличків», який проводився в рамках проекту «Клич друзів — граймо разом!» за підтримки фундації «Кока-кола» на встановлення 12 спортивних майданчиків прибудинкового формату, що дало змогу повірити в те, що є чесні конкурси.

Участь у другому конкурсі спортзалів і поразка. Але це поразкою важко назвати, адже у нас з’явився шанс згуртувати біля себе не байдужих.

Ініціативною групою було прийнято рішення звернуться до Голови Київської обласної державної адміністрації, як до останньої інстанції, яка може допомогти. Запросили його відвідати наш спортзал та вручили лист з близько 200 підписами жителів міста. Завдячуючи підтримці губернатора, який надав 90 тис.грн. в громаді повірили, що і цю задачу можливо вирішити. Стало більше наших однодумців (на перших етапах нас взагалі було декілька чоловік).

Отримання запрошення від Українського форуму благодійників на тематичну зустріч Благодійність у спорті: На старт! Увага! Руш! Зустрітись з цікавими людьми, обговорити болючі проблеми. Почути як благодійники співпрацюють із державою і наскільки така співпраця є ефективною? Які системні зміни потрібні для того, щоб спорт почав розвиватися, а не “виживати”?

Декілька плідних зустрічей з керівником програм Українського форуму благодійників Дариною Непочатовою, яка доступною мовою дала змістовні відповіді на багато запитань.

Дуже вдячні за зустрічі на IV Міжнародній конференції Українського форуму благодійників «Благодійність 2020: бачення та стратегії розвитку», де була змога зустрітись і поспілкуватись з багатьма особистостями, про яких до цього можна було читати тільки в Інтернеті… Отримати всього за один день велику кількість інформації на тему благодійності і особисті контакти. Важливим було розуміння, що ми не білі ворони і те, що ми робимо-це норма для багатьох у світі, отримати навики механізму благодійності.

Після обговорення попередньої інформації в колі однодумців, прийшло розуміння необхідності, що  Фонд громади може бути  інструментом, який полегшить збір коштів на користь громади і дасть можливість: працювати прозоро, відкрито, відновить довіру до громадських починань, а значить в місті буде зроблено більше дієвих корисних справ.

Участь у конкурсі «Школа фондів громад» ІСАР “Єднання”, і ще одна перемога, а за нею впевненість чесні конкурси таки є, ще й плюс до всього отримати знання. Літературу з громадської роботи розкидану по різних сайтах можна знайти, а отримати систематизовані знання для початківців дуже важливо!

Стало життєво необхідним питанням створити такий фонд, якому довіряють і через який будуть втілюватись задуми та ідеї щодо покращення рівня життя в місті.

5 липня 2012 року Головним управлінням юстиції у Київській області Березанським міськім управлінням юстиції видано свідоцтво про державну реєстрацію Березанської міської благодійної організації «Фонд громади міста Березань».