Дані опитування (червень-листопад 2017 року), що проводив БО «Фонд громади Березані» спільно з ІСАР «Єднання» та Київським міжнародним інститутом соціології показали, що 29 % жителів м. Березані відчувають небезпеку проживання у своєму місті. Із 307 опитаних мешканців міста 11% у 2016 році звертались до правоохоронних органів. Оцінка задоволеності результатами звернення двійка (за п’ятибальною шкалою), 31% респондентів наголосив на потребі першочергового вдосконалення роботи правоохоронних органів. Це свідчить про відсутність демократичних відносин між органами правопорядку та громадським сектором у громаді Березані Київської області.
Щоб змінити дану ситуацію, наприкінці 2017 року Фонд звернувся за грантовою підтримкою до Міжнародного фонду «Відродження» і на конкурсних засадах отримав перемогу та фінансову підтримку системних заходів, які охопили всі ланки громади, від дітей до дорослих, сприяли налагодженню партнерських стосунків між представниками органів правопорядку та різновіковою громадою Березані і Баришівського району; превенції правопорушень та злочинів; побудові та розвитку відкритого і демократичного суспільства, що спирається на засадах прав людини. Проект реалізувався у 2018 році за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження» у співпраці з Київською обласною державною адміністрацією, Головним управлінням Національної поліції Київської області, Березанською міською радою, Баришівською районною радою.

У листопаді 2018 року Фонд знову взяв участь і став переможцем нового грантового конкурсу Міжнародного фонду «Відродження» «Безпечна громада – спільний інтерес, спільна відповідальність», який реалізовується у 2019 році. Мета участі – формування сталих зв’язків на рівні територіальних громад, що сприяють упровадженню підзвітності поліції, залученні громади до виявлення та вирішення проблем безпеки у громаді, встановленню та підтримці правопорядку, забезпеченню попередження злочинності, розвивають безпечне середовище в громаді на основі діалогу різних зацікавлених учасників на рівні громади. На конкурс надійшло 114 проектів. У підсумку переможцями конкурсу стали 13 проектів. Проект БО «Фонду громади Березані» – «Новий шлях до демократизації відносин між громадським сектором та органами правопорядку в Березанській ОТГ Київської області» – серед переможців.

У 2019 році по даному проекту вже зроблено за фінансової підтримки «Відродження»:

 • 14 березня учасники Молодіжного банку ініціатив зустрілись з начальником сектору превенції Березанського відділення поліції, ГУ НП в Київській обл., лейтенантом Палієм Антоном Володимировичем. Молодь детально ознайомляться з роботою працівників поліції, дізналася про складність роботи органів правопорядку та шляхи співпраці з громадським сектором.
 • 21 березня Фондом спільно з Березанською міською радою, Березанським відділенням поліції за грантової підтримки МФ «Відродження» та ГО ІСАР «Єднання» проведено Публічні обговорення «Організація спільних дій щодо безпеки у Березанській ОТГ». Учасники обговорень ПОЧУЛИ одне одного, подивились на проблему з різних ракурсів. Прийшли до висновку, що забезпечення правопорядку та безпеки залежить однаковою мірою від усіх учасників процесу і потребує злагодженої командної роботи поліції, місцевої влади і самої громади. Визначали механізми усунення бар’єрів на шляху до демократизації відносин між органами правопорядку та громадським сектором у громаді Березані. Напрацювали план роботи спільних заходів громади, органів правопорядку та влади щодо безпеки у Березанській ОТГ на 2019-2020 роки. Напрацьовані пропозиції до внесення змін у міську програму. Учасники програми Молодіжний банк ініціатив «New Way» БО «Фонду громади Березані» активно брали участь у заході і допомогли виявити “вузькі місця” співпраці органів правопорядку, громади та влади щодо потреб молоді, а також активно допомагали фасилітувати захід.
 • У лютому-квітні придбано 310 дорожніх знаків, які найближчим часом будуть встановленні на аварійно-небезпечних ділянках автомобільних доріг, що значно покращить умови для безпечного проживання в місті і дозволить зберегти здоров’я та життя багатьох березанців.
 • У лютому-травні обладнано кабінет правил дорожнього руху та кімнату для навчань з підготовки до спільного патрулювання у ДНЗ «Березанський професійний аграрний ліцей».
 • 05 травня у ДНЗ «Березанський ПАЛ» проведено урок: «Безпека на дорозі – безпека життя». Молоддю виконувалися інтерактивні вправи, які включали також інтерактивні бесіди про небезпечні та ризиковані ситуації на дорозі, уникнення небезпечних ситуацій на шляхах. Для молоді презентовано модель безпечного дорожнього середовища «Трикутник безпеки».
 • 06 травня у ДНЗ «Березанський ПАЛ» медичним працівником Анастасією Пейдою проведено практичне навчання, яке проходило під гаслом: «Життя на дорозі залежить від тебе! Учні ознайомилися з механізмами травм пішохода внаслідок наїзду автомобілем, алгоритмами серцево – легеневої реанімації. Учнівська молодь отримала багато практичних навиків: етапів відновлення прохідності дихальних шляхів, спробували «евакуювати» постраждалого з автомобіля, надавлювання на грудну клітку, зупинку кровотечі за допомогою джгута типу САТ, надання стабільного положення постраждалому…
 • 7 травня відбулася зустріч учнів ДНЗ «Березанський ПАЛ» з працівником Березанського відділення поліції ГУ НП в Київській області, сержантом Романом Присадою, який ознайомив присутніх з цікавими інформаційними фактами про учасників дорожнього руху, статистичними відомостями про дорожньо – транспортні пригоди і їх наслідки. Розповів про небезпечні ситуації на дорогах та запобігання їх. Зустріч проходила у формі діалогу з учнівською молоддю. Молодь отримала відповіді на запитання щодо безпеки кожної людини, засобів захисту водія і пасажирів в автомобілі, стану та технічних характеристик транспортного засобу.
 • 10 травня у ДНЗ «Березанський ПАЛ» проведено виховну годину на тему: «Нормативно-правове регулювання дорожнього руху». Молодь ознайомилися із законами та нормативними актами для учасників дорожнього руху.
  • 16-22 травня 10 шкіл (чотири міста Березань та сіл: Садове, Недра, Лехнівка, Ярешки, Пилипче, Яблуневе) отримали поповнення шкільних бібліотек з правової відповідальності і дорожнього руху. Всі педагогічні колективи дуже дякували, адже останні 27 років шкільні бібліотеки правовою літературою не поповнювались.
 • У лютому-червні підготовлено (у співпраці з управлінням поліції у Київській області) та надруковано роздатковий матеріал (триклети): «Як батькам зупинити булінг у школі», «Корисні поради з особистої безпеки дітей», «Поради для учнів як уникнути булінгу».
 • 20 червня з метою налагодження партнерських зав’язків між молодіжним активом міста Березані проведені молодіжні дебати: «Що необхідно зробити в місті для безпеки молоді». Під час зустрічі обговорили “вузькі місця” співпраці органів правопорядку, громади та влади щодо потреб молоді та можливості спільного з поліцією патрулювання у місті. У заході взяв участь начальник сектору превенції Березанського відділення поліції, ГУ НП в Київській обл., лейтенант Антон Палій.
 • 28 червня під час святкування Дня Конституції, Дня молоді та 30-річчя Спортивного комплексу на центральному стадіоні міста організовано і проведено «перегони повзунків» за участі родин, які виховують дітей віком від 6 до 12 місяців. Під час заходу проводилась роз’яснювальна робота з батьками дітей щодо збереження життя дитини під час небезпечних ситуацій.
 • У липні придбано 48 відеокамер та комплектуючих матеріалів для встановлення на територіях освітніх закладів міста, лікарні, аварійно-небезпечних ділянках автомобільних доріг, що значно покращить умови для безпечного проживання в місті і дозволить зберегти здоров’я та життя багатьох березанців. За кошти Березанської міської ради прокладено телекомунікаційну мережу загальною протяжністю 22 км та докуплено комплектуючі матеріали для безперебійного функціонування мережі відеокамер.

Висловлюємо вдячність Міжнародному фонду «Відродження» за фінансову підтримку формування сталих зав’язків і допомогу у налагодженні діалогу між представники громади, поліції, влади, на рівні Березанської ОТГ! Адже, на думку березанців, забезпечення правопорядку та безпеки є важливим для нашої громади і залежать однаковою мірою від усіх учасників процесу та потребують злагодженої командної роботи поліції, місцевої влади і самої громади.

У співпраці з Березанською міською радою за грантової підтримки ТОВ «Баришівська зернова компанія» і ГО ІСАР «Єднання» для підтримки грантових ініціатив (направлених на безпеку в громаді) жителів м. Березань у липні придбано матеріали:

 • 915 м труби для встановлення 310 дорожніх знаків, які будуть встановленні згідно розробленої схеми руху транспорту міста, затвердженої Виконавчим комітетом Березанської міської ради та погодженої Головним управлінням Національної поліції в Київській області. Польові роботи будуть проведені спільними зусиллями ініціативної групи та представниками комунальних служб і завершяться до кінця серпня.
 • дорожню фарбу, що світиться у ночі, для облаштування пішохідних переходів і дорожньої розмітки. У першій половині серпня поведуться (спільними зусиллями ініціативної групи та представниками комунальних служб польові роботи) з облаштування проїжджої частини вулиць і доріг.
 • матеріали для додаткового інформаційного обладнання пішохідних переходів.
 • матеріали для роботи з малечою у дитячому садочку «Ромашка» на тему: «Права дитини».

Також грантово підтримано ініціативу Бабича Андрія Віталійовича, жителя м. Березань, якого дуже хвилює проблема пересування дітей шкільного віку як пішки так і на вело транспорті. Андрій Віталійович провів фахові майстер-класи у пришкільних таборах 4-ох шкіл м. Березань. Він має значний досвід у керуванні автомобілем та вело транспортом і є батьком п’ятьох дітей тому зміг креативно пояснити правила поводження на дорозі учням молодших класів. Особливу увагу він приділив необхідному оснащенню дітей у вечірній час та велосипедів допоміжними світловідбивними пристроями. 100 учням, що правильно відповідали на питання вікторини про правила поводження на дорозі, були вручені 100 наборів катафотів (1-червоний;1-білий; 2-оранжевих) за фінансової підтримки ФОП Кованжи Д.І.

Дякуємо Бабичу Андрію Віталійовичу за роботу над відеороликом «Безпечна громада 2019» та його волонтерську працю.