Коли ми чуємо «молодіжний банк», то перша асоціація приблизно така: це комерційний банк, який працює з молоддю, дає кредити, приймає вклади. Насправді, молодіжний банк – це благодійна молодіжна програма, унікальний спосіб залучення молоді до прийняття рішень щодо вирішення проблем місцевої громади. Беручи участь у роботі МБІ, молодь отримує досвід управління проектами, прийняття фінансових рішень, роботи в команді, зміни місцевого середовища, практичного втілення ідей та багато іншого.

На сьогоднішній день в США діє більше 300 програм в 30 штатах, що залучають молодь до філантропії. Подібні програми активно розвиваються в Канаді, Великобританії, Мексиці, Новій Зеландії, Польщі, Німеччині, Австралії, Бразилії, Словаччині, Азербайджані, Росії і на Балканах.

У 2014 році «Фонд громади Березані» створив молодіжне крило організації – Молодіжний банк ініціатив (МБІ) «New Way». Молодь збирається в офісі організації, що знаходиться у кінотеатрі. Обговорюємо нестандартні ідеї, надзвичайні проекти молодих та ініціативних людей, які готові допомагати іншим людям та місцевій громаді реалізуючи власні ідеї і проекти. Окрім того, багато подорожуємо і зустрічаємось з відомими людьми, які змінили себе і змінюють Україну.

Коротко про останні події і заходи МБІ.

  • Щочетверга учасники програми Молодіжний банк ініціатив «New Way» БО «Фонду громади Березані» зустрічаються і обговорюють власні ідеї, соціально значимі проекти для березанської громади, беруть участь у тренінгах та дискутують на теми, які хвилюють учнівську молодь.
  • 1 березня молодь дискутувала на тему: як реалізувати власну ідею/проект?

Радує дорослий погляд шкільної молоді. Ось декілька основних тез, на які (на думку учасників дискусії) необхідно звернути увагу:

– проект має бути цікавим не тільки членам організації/ ініціативної групи а й іншим членам громади (знайти однодумців);

– ознайомити однодумців/зацікавлені сторони з історіями власного успіху;

– ознайомити з історіями успіху реалізацій схожих проектів в Україні та закордоном;

– провести «мозковий штурм» з найближчим зацікавленим оточенням, потім окремо залучити однодумців/ зацікавлених осіб;

– записати свою ціль на папері максимально конкретизуючи її та встановити термін реалізації проекту;

– ПРОЕКТ МАЄ БУТИ ДОСЯЖНИМ, І ТАКИМ, ЩО НЕ СТВОРЮЄ НОВИХ ПРОБЛЕМ;

– скласти план реалізації проекту, звернувши увагу на можливі перешкоди при реалізації проекту;

– моніторинг виконання проекту, в разі необхідності коригування плану реалізації проекту.

 

  • 5 березня. У наші дні благодійність і волонтерський рух стали не тільки актуальним і масштабним проявом безкорисливої допомоги, але і внутрішньою потребою кожної людини, небайдужої та чуйної до чужого болю. Для того, щоб творити добро, зовсім не обов’язково мати великі статки, займати високу посаду, чи бути суперзіркою. Головне – мати серце та бажання відкрити його для інших. Учасники програми Молодіжний банк ініціатив «New Way» взяли участь у благодійному ярмарку «Колодію, Колодію! Подаруй мені надію». Завдячуючи підтримці підприємців (Бреус Жани, Грохольської Віри, Усенко Ігоря), молодь провела безпрограшну лотерею. Зібрані кошти спрямовані на лікування двох хворих діток.
  • 7 березня в офісі БО “Фонду громади Березані” учасники Молодіжного банку ініціатив «New Way» вітали чарівних дівчат зі святом весни, краси і любові. Також молодь стала учасниками тренінгу: «Як правильно формувати та раціонально використовувати власний бюджет». Обговорювали бюджет студента, адже кожен студент рано чи пізно зустрічається із проблемою браку грошей. Навіть якщо є стипендія, підробіток і допомога батьків. Що робити, якщо хочеться здійснити мрію, але немає коштів? Молодь знайшла відповідь на ці та інші питання.
  • 13 березня учасники Молодіжного банку ініціатив зустрілися з начальником сектору превенції Березанського відділення поліції, ГУ НП в Київській обл., лейтенантом Антоном Палієм. Молодь детально ознайомилась з роботою працівників поліції, дізналась про складність роботи органів правопорядку та шляхи співпраці з громадським сектором.
  • 15 березня. Робоча зустріч учасників програми Молодіжний банк ініціатив «New Way» з представником ГО «Захисники України «Березанська сотня»» Віктором Шевченком, в.о. начальника сектору молоді та спорту виконавчого комітету Березанської міської ради Олександром Семеляком, головою правління БО «Фонду громади Березані» Аллою Новіковою з питань озеленення власного міста, вираження подяки воїнам АТО та інтернаціоналістам, залучення активної молоді ОТГ та дітей з обмеженими можливостями до громадської активності.
  • 21 березня 2019 року БО «Фондом громади Березані» спільно з Березанською міською радою, Березанським відділенням поліції за грантової підтримки МФ «Відродження» та ГО ІСАР «Єднання» були проведені Публічні обговорення на тему: «Організація спільних дій щодо безпеки у Березанській ОТГ». Учасники програми Молодіжний банк ініціатив «New Way» БО «Фонду громади Березані» активно брали участь у заході і допомогли виявити “вузькі місця” співпраці органів правопорядку, громади та влади щодо потреб молоді, а також активно допомагали фасилітувати захід. Обговорення проходили за грантової підтримки Міжнародного Фонду “Відродження” та ГО ІСАР «Єднання».
  • 5 квітня разом з учасниками АТО, ветеранами Афганської війни учасники програми МБІ висадили кущі горобини у парку в районі Заріччя, де буде встановлено пам’ятник героям АТО та Афганської війни. Багато позитивних емоцій та велике задоволення від участі у спільних заходах отримали діти з особливими потребами. До акції також приєдналися працівники Березанської міської філії Київського обласного центру зайнятості разом із безробітними, які садили квіти та прибирали у сквері. Одним із головних результатів даного заходу стало налагодження партнерських стосунків між воїнами АТО та активною молоддю Березані. Вже зародились декілька нових спільних соціально значимих проектів, які молодь реалізує спільно з учасниками бойових дій. Приємно робити щось корисне для рідного міста!
  • 9 квітня. Тренінг «Як сказати НІ!» «Ні» – мабуть, найважливіше і найпотужніше слово в людській мові. Щодня ми опиняємося в ситуаціях, коли повинні сказати «ні» вдома, у школі, на роботі, в суспільних закладах та громадських місцях. «Ні» – це слово, яке ми використовуємо, щоб захистити себе і все, що має значення для нас. Однак неправильно сказане «Ні» здатне знищити те, що ми найбільше цінуємо, або ж розлютити і відвернути від нас людей. Як же досягти бажаного результату. Більшість людей хоч раз у житті опинялась в такій ситуації, коли через невміння сказати “НІ” нам доводилось іти на перекір собі, створювати нові проблеми. Сказати “НІ”, при цьому не образивши когось, – ціла наука, якою повинна оволодіти кожна сучасна людина. Інколи вчасно сказане «НІ» може ЗБЕРЕГТИ ЖИТТЯ. Цьому, на жаль, не навчають в школі або університеті. «Як сказати НІ!» – тема, яку активно обговорювали учасники програми Молодіжний банк ініціатив «New Way» на своєму зібрані.
  • 30 травня молодь обговорювала не менш цікаву тему: як правильно планувати бюджет молодої сім’ї?

Це не повний перелік заходів, у яких взяли участь учасники програми МБІ в березні-травні.