Результати опитування червня-листопада 2017 року, що проводив БО «Фонд громади Березані» спільно з Київським міжнародним інститутом соціології, показали, що 29 % жителів м. Березані відчувають небезпеку проживання у своєму місті. Із 278-ми опитаних мешканців міста 22% у 2016 році звертались до правоохоронних органів. Оцінка задоволеності результатами звернення – не тверда трійка (по п’ятибальній шкалі), що свідчить про відсутність демократичних відносин між органами правопорядку та громадським сектором у громаді Березані Київської області.

За статистикою, в Україні кожні 16 хв відбувається ДТП, а кожні 2 години гине людина. В середньому за добу гине 14 і отримують травми різного ступеню тяжкості понад 100 осіб. 5 млрд. доларів витрачає Україна щороку на ліквідацію наслідків ДТП. До причин ДТП відносять різні чинники, але більшість із них залежать від людського фактора: незадовільних навичок управління транспортним засобом, перевищення швидкості і обгону, помилки і втома водія. В Україні найпоширенішими видами аварій залишаються наїзди на пішоходів і зіткнення транспортних засобів на перехрестях.

Згідно статистичних даних, складених адміністративних протоколів за порушення правил дорожнього руху Березанським відділенням поліції Переяслав-Хмельницького ВП ГУНП в Київській області виявлено, що у 2017 році кількість правопорушень склала 490, а у 2018 році – 676, що свідчить про необхідність проведення систематичної роботи, направлену на безпеку в громаді.

Вище наведена інформація хвилює жителів Березанського ОТГ. Тому 21 березня 2019 року БО «Фонд громади Березані» спільно з Березанською міською радою, Березанським відділенням поліції, за грантової підтримки МФ «Відродження» та ГО ІСАР «Єднання» були проведені Публічні обговорення під назвою: «Організація спільних дій щодо безпеки у Березанській ОТГ». Учасники заходу заслухали звіт Березанського відділення поліції про проведену роботу у 2018 році і за два місяці 2019 року. Ознайомились з роботою Березанської міської ради щодо дотримання безпеки громадян міста Березань; проектом «Безкоштовне створення та впровадження веб-сервісу Електронні консультації з громадськістю»; результатами опитування думки громади 2015-2017 роках щодо діяльності органів правопорядку в місті Березань та Україні; роботою БО «Фонд громади Березані» направлену на безпеку в місті.

Дуже цікавими були презентації кращого українського і світового досвіду: «Безпека громади – спільна справа» від Алли Соловйової, члена правління ГО «Єдність громади – заможне село», керівника проекту «Сусідська варта» та «Попередження злочинності, взаємодія поліції з громадськістю» від інспектора відділу зв’язків з громадськістю управління патрульної поліції Київської області Івана Рудя.

Учасники заходу, що представляли Березанську ОТГ з усіх населених пунктів, працювали у малих групах з метою виявити “вузькі місця” співпраці органів правопорядку, громади та влади. Адже забезпечення правопорядку та безпеки залежить однаковою мірою від усіх учасників процесу і потребує злагодженої командної роботи поліції, місцевої влади і самої громади. Визначали механізми усунення бар’єрів на шляху до демократизації відносин між органами правопорядку та громадським сектором у громаді Березані.

Обговорення являються результатом пошуку нових форматів взаємодії громадськості, органів правопорядку та влади, направлених на протидію злочинності, охорони прав і свобод людини. Результатом даного заходу став напрацьований спільними зусиллями план роботи спільних заходів громади, органів правопорядку та влади щодо безпеки у Березанській ОТГ на 2019-2020 роки, який допоможе покращити ситуацію з правопорядком у Березані.

Великим надбанням проведеного заходу є те, що ми змогли почути одне одного, разом визначили шляхи вирішення проблемних питань. Учасники програми Молодіжний банк ініціатив «New Way» БО «Фонду громади Березані» активно брали участь у заході і допомогли виявити “вузькі місця” співпраці органів правопорядку, громади та влади щодо потреб молоді, а також активно допомагали фасилітувати захід. Обговорення проходили за грантової підтримки Міжнародного Фонду “Відродження” та ГО ІСАР «Єднання».

Дякуємо Віталій Литвиненко за напрацювання відеоматеріалу: «Публічні обговорення на тему організації спільних дій щодо безпеки у Березанській ОТГ, м. Березань, 21.03.2019 року».

Детальніше можна ознайомитись за посиланням https://www.youtube.com/watch