11 вересня 2018 року учасники Молодіжного банку ініціатив «New Way» разом зі своїми активними однолітками з сусідніх сільських шкіл (Пилипче, Ярешки, Лехнівка, Яблуневе), учнями ДНЗ «Березанський ПАЛ» побувати в унікальному місці, де вирішуються найважливіші питання у нашій країні – Верховній Раді України. Під час екскурсії молодь на власні очі побачила, де і як працюють депутати, почули про таємні підземні ходи, якими депутати можуть непомітно “зникнути” з парламенту, дізнались все про внутрішнє життя парламенту, побували в кулуарах ВРУ, де під час перерв депутати погоджують свої рішення між собою та дають інтерв’ю. Також відвідали зал засідань ВРУ та зробили багато фотографій на пам’ять.

Вивчення історії України продовжили в  провідному історичному музеї України, заснованому у 1899 році в Києві. У музеї історії України зберігаються етнографічні, археологічні, нумізматичні колекції, стародруки, твори живопису і скульптури та інші історичні експонати.  Детальніше: https://nmiu.com.ua/

Далі молодь ознайомилась з експозиціями Музею коштовностей України, більш відомого як «Музей скіфського золота», що є філією Національного музею історії України. Він розташований на території Києво-Печерської лаври. Відвідувачі ознайомились з експозицією музею – чашами і культовими вазами скіфської епохи з царських курганів. Головним скарбом колекції є славнозвісна «Золота пектораль» (царська нагрудна прикраса)

 із зображенням сцен з життя скіфів-кочовиків, що була знайдена в 1971 р. у кургані Товста Могила на Дніпропетровщині. До експонатів музею входять старовинні східні золоті прикраси з поховання цариці сарматів, твори давньоруських ювелірів, вироби майстрів XIV-XVI століть. Колти, сережки, підвіски, браслети

приголомшують різноманітністю форм, сюжетів і витонченістю роботи. Унікальною, зокрема, є золота діадема, прикрашена різнокольоровою перегородчастою емаллю. Оклад Євангелія з орнаментом, виконаним різнокольоровою емаллю, та інші дорогоцінні предмети церковного вбрання є прекрасними зразками української ювелірної справи XVII-XVIII ст. Нумізматична частина колекції представлена старогрецькими і римськими, візантійським і староруськими, західноєвропейськими і східними монетами, починаючи з VI ст. до н.е. Завершується експозиція роботами відомих київських ювелірів ХІХ – початку ХХ століть. Детальніше:

http://www.primetour.ua/uk/excursions/museum/Muzey-istoricheskih-dragotsennostey-Ukrainyi-.html

Подорож продовжилась прогулянкою по території КиєвоПечерської лаври.