18 червня учасники Молодіжного банку ініціатив відвідали єдиний законодавчий орган державної влади країни – Верховну Раду України. Екскурсія розпочалася з музею історії, де були представлені проекти будівлі Верховної Ради від різних архітекторів середини ХХ століття. Екскурсовод запросила молодь до так званих “кулуарів”, де вони отримали змогу на власні очі побачити прапор української державності, який було внесено народними депутатами України першого скликання до зали засідань Верховної Ради України 24 серпня 1991 року. Також березанці ознайомилися з оригінальною картиною відомого художника О. Г. Кулакова під назвою “Державотворення”, яка є почесним символом успішної боротьби за українську незалежність. А неподалік розташовувалась ще одна українська святиня – ікона Святої Покрови, символ та оберіг українських козаків, незламності їх духу. Також студентам було запропоновано відвідати майбутній музей Верховної Ради України, який згодом буде введено в дію, та посидіти за «круглими» столами, за якими ухвалювались найважливіші для країни рішення. Наприкінці екскурсії молодь відвідала зал засідань ВРУ та зробила пам’ятні фото в будівлі українського Парламенту.

Вдячні за гостинність Верховній Раді України та  українському правозахиснику, громадському діячу, Народному  депутату України 7-го та 8-го скликань Павлу Олександровичу Різаненко за організацію надзвичайно цікавої подорожі.

Подорож продовжилась в Музеї грошей Національного банку України. Під час екскурсії молодь дізналася про грошовий обіг на українських землях з давніх часів до сьогоднішніх днів. У музеї представлені примітивні форми грошей, античні, середньовічні монети, гроші Російської імперії, банкноти Української Народної Республіки, а також гроші радянського періоду і сучасної незалежної України.

Учасники Молодіжного банку ініціатив завітали у гості в “Українське молодіжне аерокосмічне об’єднання „Сузір’я” (УМАКО „Сузір’я”) і мали честь побувати у робочому кабінеті Леоніда Костянтинович Каденюка – генерал-майора авіації, першого і єдиного астронавта незалежної України, Народного депутата України 4-го скликання, Народного Посла України, Героя України, Президента Аерокосмічного товариства України, радника Прем’єр-міністра України та Голови Державного космічного агентства України, Почесного доктора Чернівецького Національного університету імені Ю. Федьковича. Всі присутні згадували 4 квітня 2017 р., адже саме в цей день у Березань завітав Леонід Костянтинович. Візит першого космонавта незалежної України до Березані був не випадковим, йому передувало ознайомлення з конкретними результатами діяльності березанської молоді, зацікавленість їхніми вже реалізованими молодіжними проектами. Лідери мали змогу подискутувати з першим українським космонавтом, а також поставити безліч запитань, що стосуються не лише космосу, а й різноманітних проблем, котрі турбують все суспільство, зокрема, як подолати корупцію, що робити, щоб життя в державі стало кращим, розповіли про вже реалізовані проекти і про свої плани щодо якісних змін рідного міста на краще.

Молодь ознайомилася з діяльністю УМАКО „Сузір’я” – науково-просвітницькою громадською організацією, метою якої є сприяння розвитку творчих здібностей у дітей і молоді, інтересу до дослідження космосу, вивченню історії авіації і космонавтики, практичний досвід та організаторські здібності. Засновниками УМАКО “Сузір’я” у 1991 році були всесвітньовідомі вчені та конструктори ракетно-космічної галузі: двічі Герої соціалістичної праці Уткін В. Ф., Макаров О. М., Герої соціалістичної праці Команов Г. Г., Сметанін Ю. А. та інші.  Нині ця громадська організація об’єднує тисячі талановитих юнаків і дівчат – представників майбутньої наукової еліти країни.

Одним із напрямків роботи УМАКО “Сузір’я” є здійснення міжнародної аерокосмічної освітньої програми “Діти Всесвіту”, що реалізується у таких основних напрямках: освітньому, інформаційно-просвітницькому, науковому пошуку і технічній творчості молоді.

Найвідоміші програми і заходи УМАКО “Сузір’я”: міжнародні змагання з ракетомодельного спорту на кубок імені М. К. Янгеля; заочна аерокосмічна школа “Сузір’я”; Міжнародні аерокосмічні фестивалі “Сузір’я – Артек”, „Сузір’я – Ласпі”; щорічний Всеукраїнський конкурс “Мирний космос”; Всеукраїнський гуманітарний конкурс “Космічні фантазії”; участь у Міжнародних конференціях юних астронавтів, Аерокосмічних симпозіумах тощо. УМАКО “Сузір’я”– член Міжнародної організації юних астронавтів із 1991 року.

Серед членів правління УМАКО “Сузір’я”: Голова Державного космічного агентства України, Герой України Ю. С. Алексєєв; народний художник України А. В. Гайдамака;

 

Генеральний конструктор-генеральний директор ДП КБ “Південне” ім. М. К. Янгеля 

О. В. Дихтярев; Перший космонавт України, Герой України, Л. К. Каденюк; 

конструктор проекту “Морський старт”,  Герой України В. Г. Команов; народний артист України, кандидат історичних наук А. М. Матвійчук; 

Генеральний директор ДП “Виробниче об’єднання “Південний машинобудівний завод” ім. 

О. М. Макарова” В. А. Щеголь.  Почесний президент УМАКО “Сузір’я” – Л. Д. Кучма.

Поїздка була дуже емоційно насиченою і стала знаковою для подальшого розвитку молодіжної роботи, адже ми запросили активістів не лише Березанських ЗОШ, а і Недрянського НВК.