Протягом січня-березня 2018 року Благодійною організацією «Фонд громади Березані», в рамках проекту «Демократизація відносин між органами правопорядку та громадським сектором у громаді Березані та Баришівського району Київської області», за грантової підтримки Міжнародного фонду «Відродження», спільно з представниками поліції Березанського та Баришівського відділення поліції Переяслав-Хмельницького ВП ГУНП в Київській області, проведено ряд заходів з ознайомлення дітей дорожньої грамоти й професією поліцейський у дитячих садках та правової освіти для школярів.

 

У трьох школах та трьох дитячих садках Березані, Фондом громади Березані  разом з представниками поліції для учнів 1-4 класів та вихованців дитячих садків проведено цікаві заняття з безпеки дорожнього руху. Під час заходу не лише нагадали дітлахам дорожню грамоту, а ще й провели з ними практичні заняття. Вихованці садків познайомились зі світлофором, знаками, правилами поведінки на дорозі кожним учасником руху та розібрали, як треба поводитися в різноманітних ситуаціях, що можуть виникнути на дорозі. Наприкінці зустрічей на дітей чекав сюрприз-подарунок – набір дорожніх знаків та ігрові костюми. Кожна дитина отримала заохочувальні призи–цукерки за вірно виконані вправи з безпеки дорожнього руху.

 Окрім того, аналогічні заходи проводились в дитсадках Баришівського району (дитсадку смт. Баришівки, с. Лехнівки, Садового, Недри та школах с. Лехнівка і Садового).

А в Березанській ЗОШ №1 для учнів проведений правовий турнір «Юридичний аукціон», з метою подання учням нових знань з правознавства та поглиблення вже існуючих, допомоги навчитися використовувати знання та навички на практиці. Від Фонду громади Березані учні старших класів отримали в подарунок літературу правознавчої тематики, яку зможуть використовувати під час уроків.

Великою приємністю стало те, що в даних заходах взяло участь керівництво міст: Тимченко Володимир Григорович – голова Березанської міської ради,  та Гуменюк Володимир Антонович – голова Баришівської районної ради. Участь в заходах взяли Гаврись Олександр Миколайович – начальник Баришівського відділення поліції,  Івасенко Віталій Юрійович – заступник начальника Березанського відділення поліції та Лариса Аркадіївна Москаленко –  секретар Березанської міської ради.

Після кожного із заходів, діти, вихователі та вчителі охоче із задоволенням фотографувалися з представниками поліції та влади.

 Загалом, проект «Фонду громади Березані» реалізовується у 9 дитячих садках Березані, Баришівці, Садовому, Лехнівці, Недрі та стількох школах, а також Березанському ПАЛі. Це – проведення навчань з вивчення правил дорожнього руху та уроків з правової освіти молоді, ознайомлення з професією поліцейський. В рамках цього проекту благодійна організація проводитиме ще кілька заходів – «круглі столи», публічні обговорення за участю поліції, громадськості та бізнесу, встановлення бігбордів на правову тематику та виготовлення промопродукції тощо.

Можна зробити висновок, що подібні заходи безумовно необхідні підростаючому поколінню, а також сприяють налагодженню партнерських відносин між представниками поліції, громади, влади.