20 червня у Березані відбувся «круглий стіл» на тему «Публічний збір готівкових пожертв і боротьба з шахрайством» за участю працівників відділів поліції  м. Березань, Переяслав-Хмельницького та Баришівського районів Головного управління Національної поліції Київської області. Організатором проведення заходу став Український форум благодійників (в.о. директора Поліна Нюхіна) при сприянні благодійної організації «Фонд громади Березані» та Березанської міської ради .

На зустріч був запрошений практик-адвокат, голова Адвокатського об’єднання «Адвокатський центр», директор інформаційного агентства «Єдина служба правової допомоги» Денис Осмоловський, котрий провів для поліцейських тренінг щодо запобігання шахрайству під час публічного збору готівкових пожертв. Пан Денис навів цілий ряд прикладів шахрайських схем, що можуть виникати під час збору благодійних пожертв, а також зупинився на тому, як мають діяти в таких ситуаціях правоохоронці.

Зацікавила і була дуже корисною для присутніх розповідь голови правління БО «Фонд громади Березані» Алли Новікової про методику збору благодійних коштів очолюваною нею організацією, котра, за словами Дениса Осмоловського, є тією ідеальною формою, про яку потрібно знати, щоб запобігти злочинам у сфері благодійності.

Під час тренінгу учасники жваво дискутували щодо механізмів впливу на шахраїв: карного чи превентивного (запобіжного). У підсумку представники поліції висловили думку, що профілактичні заходи, зокрема, роз’яснювальна робота серед населення, ретельна перевірка підстав публічного збору благодійних пожертв та реального існування отримувачів пожертв допоможуть запобігти фактам шахрайства та принесуть більше користі, ніж відкриття карних проваджень.

Кожному учаснику «круглого столу» були надані методичні матеріали, в яких розглядаються питання відповідальності за шахрайські дії, превентивного та оперативного відпрацювання можливих схем шахрайства.