20 червня 2017 року в м Березань відбувся тренінг на тему «Публічний збір готівкових пожертв і боротьба з шахрайством». Організатори: БО «Фонд громади Березані», Український форум благодійників. У тренінгу взяли участь 16 осіб, зокрема, працівники відділів поліції Переяслав-Хмельницького, Баришівського, Березанського районів Головного управління Національної поліції Київської області.
Що заважає поліції боротись із псевдоблагодійниками? Цікавими виявилися результати анонімного опитування, проведеного в рамках тренінгу. Так, 75% присутніх на тренінгу представників поліції зустрічають час від часу під час патрулювання осіб, що здійснюють публічний збір коштів. При цьому 50% присутніх представників поліції назвали причиною, що негативно впливає на боротьбу

 із шахрайськими діями під час публічного збору пожертв,  недостатність інформації з цього приводу як в населення, так і в самих поліцейських.Під час тренінгу відбулася жвава дискусія між учасниками на тему, який механізм швидше вплине на шахраїв у сфері благодійності: карний чи превентивний. За результатами дискусії представники поліції висловили думку, що проведення профілактичних заходів, таких як роз’яснювальна робота з населенням, ретельна перевірка підстав публічного збору благодійних пожертв та реального існування їх бенефіціарів можуть мати більший вплив, ніж відкриття карних проваджень.

Кожен учасник отримав методичні матеріали, в яких розглядаються питання відповідальності за шахрайські дії, превентивного та оперативного відпрацювання можливих схем шахрайста.