Нещодавно про подвижницьку працю Берегині історії Березані, директора міського народного краєзнавчого музею, заслуженого працівника культури України Галини Лаврентіївни Рих змогла дізнатися вся Україна, адже її ім’я було внесено до Національного Реєстру Рекордів України як найповажнішого за віком директора музею. І ось знову приємна новина – цієї неділі за сприяння «Фонду громади Березані» на зустріч з Галиною Лаврентіївною до Березанського музею завітали поважні гості – голова Національної Ради жінок України Людмила Порохняк-Гановська, президент Фундації «Добра воля» Аліна Добожевська (Краків, Польща), прес-секретар Національної Ради жінок України, заслужений журналіст України, поетеса Наталія Капустянська, директор Київського міського центру сім’ї «Родинний дім» Київської міської державної адміністрації, посол миру Галина Козлова та представник громадської організації «Всеукраїнська асоціація магістрів державного управління» Ярина Лазар.

 Вже кілька років поспіль Національна рада жінок України та організація «Добра воля» на взаємних засадах здійснюють спільний україно-польський проект «Усна історія», котрий має на меті за допомогою аудіо та відеоматеріалів відновити правдиві факти та використовувати їх задля створення об’єктивного висвітлення подій, почутих з уст простих людей – живих свідків і очевидців на тлі їхнього власного бачення минувшини. І саме Берегиня історії нашого міста є унікальною живою легендою, котра може розповісти безліч цікавих фактів з власного життя, що допоможуть наступним поколінням більше дізнатися про минуле нашого краю. Своє знайомство з гостями Галина Лаврентіївна традиційно розпочала натхненною екскурсією кімнатами музею. І чим далі, тим більше присутнім передавалася її енергетика, а унікальні музейні експонати, зібрані за багато років, дійсно справили неабияке враження. Особливо всім сподобалася багата експозиція в кімнаті Т.Г. Шевченка. А далі директор музею не менш щиро й відверто розповідала про своє життя на камеру, аби згодом ця розповідь стала одним з фрагментів україно-польского проекту «Усна історія». Цей запис стане архівним документом у Польщі, а також зберігатиметься в Національній бібліотеці ім. Вернацького та кількох ще кількох архівах України.

 Подякувавши березанській Берегині історії за її багаторічну подвижницьку працю, голова Національної Ради жінок України Людмила Порохняк-Гановська під оплески поважних гостей вручила їй ювілейну медаль Світового конгресу українців “200 років з дня народження Тараса Шевченка” за значний особистий внесок у популяризацію творчої спадщини та вшанування Кобзаря.

Своїми враженнями від знайомства та спілкування з Г.Л. Рих гості поділили з кореспондентом «БГ».

Людмила Порохняк-Гановська:

– Галина Лаврентіївна – дійсно унікальна людина, справжня легенда. І я маю на меті провести перемовини з відділом культури Київської облдержадміністрації, щоби до вашого музею направляли екскурсії, аби якомога більше людей змогли почути Галину Лаврентіївну та її розповіді про історичне минуле березанського краю.

Галина Козлова, директор Київського міського центру сім’ї «Родинний дім»:

– Враження просто переповнюють. Експозиції музею настільки дивовижні, що навіть важко щось виокремити. Вразила директорка музею своєю самовідданою працею, творчістю, завдяки яким їй вдалося об’єднати навколо себе однодумців, створити такий музей, поповнювати його експонатами і продовжувати творчо працювати, бути креативною. Як сказала сама Галина Лаврентіївна, її кредо – любити працю. Цей  приклад надихає, захоплює, є потрібною, і якраз такі приклади потрібно ставити молоді.

Наталія Капустянська, заслужений журналіст України, поетеса:

– Я в захваті і від музейних експонатів, і від самої директорки музею. Навіть вулиця , де знаходиться музей, носить назву Героїв Небесної Сотні. Напевно, це символічно, бо саме на цій вулиці у Березанському музеї працює справжня Героїня”.

Ярина Лазар, громадська організація «Всеукраїнська асоціація магістрів державного управління»:

– На державному рівні таким людям, як Галина Лаврентіївна, ще недостатньо приділяється уваги, і я вдячна громадським організаціям за те, що відкривають Україні таких особистостей.