17-21 вересня 2018 року голова правління Фонду взяла участь у польсько-українській школі «Дій локально», Польща. Під час робочого візиту детально ознайомилася з роботою Академії розвитку філантропії у Польщі, Польсько-Американської Фундації Свободи. Також з її програмою “Дій Локально” та змінами, які відбулись завдячуючи цій програмі. Дізналась про інструменти для вимірювання соціального капіталу, кращі практики досвіду польсько-українських проектів, місцевий конкурс грантів – основні принципи та процедури; залучення громадян – як залучити громаду? Відвідала Фонд громади села Нідзіці, де на практиці ознайомились з неперевершеною  історією успіху. Обговорили питання ефективного фандрейзингу тренди та методи у Польщі та Україні;  як обрати найбільш підходящий метод залучення коштів та випробувати його на практиці? Участь у навчанні стала можливою завдячуючи співпраці ІСАР «Єднання» з Академією розвитку філантропії у Польщі та Польсько-Американській Фундації Свободи.

Довідково:

Програма «Дій локально» – це проект Польсько-американського фонду свободи, який на території Польщі реалізовує Академія розвитку філантропії Польщі разом з мережею Центрів “Дій локально”. Метою Програми “Дій локально” з 2000 року є підтримка й активізація діяльності місцевих громад в сільських районах і малих містах шляхом підтримки суспільних проектів, спрямованих на стимулювання прагнення розвитку і поліпшення якості життя та формування соціального капіталу. В Україні програма реалізовується за підтримки ІСАР «Єднання».

В цій моделі кошти виділяються на місцевому рівні у відкритих грантових конкурсах, які організовані мережею Центрів «Дій Локально». Мережа включає в себе асоціації та фонди з малих міст, які працюють в місцинах з населенням до 50000 (100000) жителів. Мережа Центрів «Дій Локально» Польщі поступово зростала з 15 центрів у 2004 році до 72 організацій у 2018 року. На сьогоднішній день польська мережа охоплює 614 громад, в яких за цей час було підтримано майже 7000 проектів. Бенефіціари грантових конкурсів – НУО та ініціативні групи, що працюють в малих містах та селах. Ініціативи в основному сфокусовані на посиленні співпраці всередині громади, створенні нових можливостей для саморозвитку та проведення вільного часу, а також покращенні привабливості регіонів. Тренінгові сесії, майстер-класи, регіональні зустрічі та навчальні візити організовані в рамках програми для того, щоб Центри «Дій Локально» мали змогу обмінятися найкращими практиками, покращити свої знання та навички своїх лідерів та посилити співпрацю всередині мережі.