Березанці мають почуватися безпечно в рідному місті, але дані соціологічних опитувань потреб громади міста Березань, проведене у минулому році благодійною організацією «Фонд громади Березані» спільно з Київським міжнародним інститутом соціології та ІСАР «Єднання» не є такими оптимістичними: 29 % опитаних березанців не почуваються безпечно в рідному місті; 22 % березанців зверталися до правоохоронців за допомогою і оцінили їхню роботу за п’ятибальною системою на «двійку»; 31 % опитаних переконані, що роботу правоохоронних органів потрібно вдосконалювати. Опитування проводилось три роки поспіль і його результати, по даному питанню, практично не змінюються. Яким чином можна змінити ситуацію на краще? – відповіді на це питання намагалися знайти учасники публічних обговорень «Усунення бар’єрів на шляху до демократизації відносин між органами правопорядку та громадським сектором у громаді Березані», організованими Фондом спільно з Березанською міською радою, Головним управлінням Національної поліції Київської області, Київською обласною державною адміністрацією за грантової підтримки Міжнародного фонду   «Відродження». Публічні обговорення являються результатом пошуку нових форматів взаємодії громадськості, органів правопорядку та влади, направлених на протидію злочинності, охорони прав і свобод людини.

Вперше в Березані захід зібрав представників поліції, громади та влади міста Березань, адже саме від нас сьогодні залежить безпека в місті і саме ми спільними зусиллями зможемо змінити дану ситуацію. Також не тільки виявили свою зацікавленість взяти участь у заході, а й активно брали участь в обговоренні представники Національної поліції, Головного управління Національної поліції Київської області, Київської обласної державної адміністрації, Ради сприяння розвитку громадянського суспільства та Громадської ради при КОДА.  На захід завітали представники донорських організацій.

Присутніх привітав міський голова Володимир Тимченко, який відзначив важливість співпраці органів правопорядку і громади та побажав учасникам плідної роботи. Проблеми в роботі поліції існують, але ведеться систематична робота для їх вирішення, зазначив начальник Березанського відділення поліції Василь Миколаєнко. Березанські правоохоронці мають непогані результати. Показник розкриття злочинів в Березані становить 52 %, тоді як в Київській області  – 46 %. Потрібно оновити автопарк та збільшити особовий склад – це, на думку Василя Васильовича, зробить роботу поліцейських ефективнішою. Голова правління БО «Фонд громади Березані» Алла Новікова вручила Подяку інспектору з інформаційної підтримки Березанського ВП Юлії Курлюк, яка провела цікаві заняття для вихованців дитсадків та учнів шкіл.  Завідувачка сектору ЖКГ відділу містобудування, архітектури та ЖКГ виконкому Березанської міської ради Римма Кирда розповіла про Комплексну програму організації допомоги діяльності Березанському відділенню поліції Переяслав-Хмельницького відділу Головного управління Національної поліції в Київській області у забезпеченні охорони публічного поряду, безпеки громадян, профілактики злочинності на території міста на 2016-2018 роки. Відповідно до цієї програми, у місті встановлено 9 відеокамер, збудовано пішохідний перехід з острівцем безпеки, придбано пальне для поліцейських машин тощо. Програма продовжує діяти, тож громада й надалі допомагатиме березанським поліцейським в охороні правопорядку у Березані. Варто зазначити, що активну участь у заході взяли й юні лідери з Молодіжного банку ініціатив «NEW WAY», які презентували  відеоролик, де різко висловлювалися проти булінгу – агресивного переслідування учнями своїх однокласників, що досить поширене у школах. Учасники заходу працювали в малих групах і разом визначали проблемні питання, що перешкоджають ефективній роботі поліції та безпеці громадян. Їх виявилося, справді, дуже багато. Це – високий рівень безробіття в місті, збільшення кількості осіб, які вживають наркотики, алкоголь, захоплюються азартними іграми, недостатнє виховання молодого покоління та комплектація відділення поліції кваліфікованими кадрами, захаращеність окремих територій міста та інше. Всі перелічені проблеми були об’єднані у чотири блоки – депресивні питання в місті (недостатня кількість місць для паркування, високий рівень безробіття, захаращеність окремих територій тощо); громадська освіта (неналежна просвітницька робота серед населення); шляхи удосконалення у роботі поліції (укомплектування відділення поліції висококваліфікованими кадрами, посилення відповідальності за невиконання поліцейськими посадових обов’язків) та азартні ігри, алко- та наркозалежність. Після невеликої перерви учасники обговорень пропонували шляхи вирішення проблемних питань.

Їх теж було чимало. За результатами обговорень був складений план заходів до 2020 року, реалізація яких допоможе покращити ситуацію з правопорядком у Березані.

Великим надбанням проведеного заходу є те, що ми змогли почути одне одного, разом визначили шляхи вирішення проблемних питань. Скільки б ми не нарікали на роботу поліції – це проблему не вирішить. Тільки спільними зусиллями ми зробимо життя у місті кращим, комфортнішим. Дуже добре, що було визначено спільний план дій, які покликані покращити стан правопорядку у місті. Віримо, що через деякий час ми можемо  сказати, що в Березані жителі почуваються безпечно.