29-31 травня у м. Чернігові Голова правління взяла участь у Міжнародному форумі “Від ініціативи — до дії”, під час якого обговорено напрямки та особливості роботи з молоддю, кращі міжнародні практики щодо діяльності молодіжних центрів.

Серед учасників заходу були присутні представники Міністерства молоді та спорту України, діючих молодіжних центрів, громадських організацій,  бібліотечних закладів України. До роботи форуму долучилися європейські експерти молодіжної політики: заступник директора департаменту з питань молоді при Міністерстві соціального захисту та праці Литовської Республіки Йозас Мелджукас, представник Міжнародної молодіжної служби Федеративної Республіки Німеччина (IJAB) Керстін Гєбел, член ради правління міжнародної асоціації «Євродеск», національний координатор правління міжнародної асоціації «Євродеск» у Латвійській Республіці Маріта Кроіса, представник відділення міжнародної асоціації «Євродеск» у Брюсселі Джордж Кражук, координатор Ресурсного центру для країн Східної Європи та Кавказу SALTO Андрій Павлович, представник Молодіжного центру Фінляндії «Villa Elba» Хелі Лехто.

 Учасники заходу зазначали, що в Україні установи, робота яких спрямована на забезпечення змістовного та якісного дозвілля молоді, тільки створюються. У європейських країнах ця практика досить поширена: крім національних, є мережі, які об’єднують не один десяток країн. Усі вони мають “знак якості” Ради Європи. У нашій країні триває робота щодо розробки інструментарію ефективної роботи молодіжних центрів відповідно до європейських вимог та критеріїв. Отримавши такий “знак”, українські молодіжні центри зможуть інтегруватися до європейської мережі. А це дасть змогу не тільки обмінюватися досвідом, а й реалізовувати спільні проекти та отримувати додаткові кошти. Учасники форуму говорили також про необхідність впорядкування нормативної бази у сфері молодіжної політики. Не менш важливим складовими є матеріально-технічна база та фінансове забезпечення, а також кваліфіковані кадри.

Національну мережу молодіжних центрів можна створити лише спільними зусиллями влади усіх рівнів і громадськості. Маємо надію, що найближчим часом на базі Молодіжного Банку Ініціатив «NEW WAY» БО «Фонду громади Березані» з’явиться молодіжний центр у місті Березань.