55 Загальновідомо, що побудова громадянського суспільства можлива лише там де є активнодіючі громадські організації, до цього прагне й Україна. У Березані діє 42 громадських організацій та 12 благодійних фондів, тільки у 2016 році зареєстровано 2 нових громадських об’єднання. На жаль, тотальна більшість керівництва і членів громадських організацій Березані не мають необхідних спеціалізованих знань і навиків для успішної роботи, вони мало спілкуються між собою, стикаються з однаковими проблемами, викликами.

Члени правління БО «Фонду громади Березані» вирішили докорінно змінити дану ситуацію та виховати нових громадських лідерів Березані. Організація з 2014 року займається вирішенням цих проблем за допомогою унікальної нової форми громадської співпраці з молоддю під назвою «Молодіжний банк ініціатив». На сьогоднішній день в США діє більше 300 програм в 30 штатах, що залучають молодь до філантропії. Подібні програми активно розвиваються в Канаді, Великобританії, Мексиці, Новій Зеландії, Польщі, Німеччині, Австралії, Бразилії, Словаччині, Азербайджані, Росії і на Балканах.  В Україні офіційним представником Міжнародної моделі громадських ініціатив для молоді “Молодіжний Банк Ініціатив” (YouthBank International) мережі YouthBank International є ІСАР Єднання, який реалізовує проекти, спрямовані на розвиток і популяризацію молодіжного громадського руху. Слід зазначити, що БО «Фонд громади Березані» входить у п’ятірку кращих в Україні Фондів громад за реалізацією програми «Молодіжний банк ініціатив».

За рішенням членів правління БО «Фонду громади Березані», Фонд максимально сприятиме становленню нових громадських лідерів через:

  • навчальні програми основам соціального проектування і фінансового менеджменту з залученням кращих фахових спеціалістів;
  • самореалізації молоді через втілення власних ідей;
  • написання й реалізацію громадських проектів учасниками програми та надання мікрогрантів найкращим проектам;
  • проведення відкритих конкурсів соціальних проектів серед молоді;
  • реалізацію соціальних проектів, направлених на поліпшення якості  життя в місті молодими людьми;
  • організацію свят на яких буде відзначено переможців проектів;
  • ознайомлення учасників проекту з успішними громадськими організаціями як України так і світу;
  • проведення зустрічей з успішними відомими громадськими діячами, котрі змінили себе й змінюють світ навколо для переймання успішного досвіду.

Кожній молодій людині сьогодні важливо реалізувати потенціал своїх можливостей. Одночасно з цим посилюється і моральна відповідальність молоді за свої дії, розрахунок на «самого себе» у вирішенні життєвих проблем і завдань.

Маємо ВЕЛИКУ НАДІЮ, що молодь міста отримавши позитивний досвід використає його в майбутньому для розвитку громади Березані, України, Світу.